Lymfatická masáž
Principem lymfatické masáže je pomoci tělu s jednou z jeho samočisticích schopností, kterou zajišťuje lymfatický systém. Jeho základem je proudící lymfa, která s pomocí dokonalé soustavy mnoha mízních cév a uzlin zajištuje odvod a filtraci toxinů a bakterií a různých odpadních látek. Lymfatický systém se tak významně podílí na imunitní funkci našeho organismu. Ve špatně fungujícím lymfatickém systému dojde k přetížení a následnému zduření lymfatických uzlin, které nás před toxickými látkami chrání. Příkladem jsou zvětšené krční mandle v době nemoci, kdy se tělo snaží bránit proti virům či bakteriím. Nachlazení, astma, alergie, ucpané dutiny, vyrážky či například akné jsou následky ucpaného lymfatického systému.
Nejčastějšími důsledky špatné funkce lymfatického systému jsou:
- otoky
- pocit únavy
- různé poruchy funkce imunitního systému
- nachlazení, ucpané dutiny
- astma
- alergie, vyrážky, akné
- špatné trávení
- pocit těžkého těla
- celulitida
Lidské ruce mohou přirozeně velmi jemnými přesně vedenými hmaty povzbudit lymfatický systém, a tak zlepšit očistný systém těla.
Jak masáž probíhá?
Lymfatická masáž je velmi specifická a liší se od klasické nepoužitím oleje a zejména pak svojí jemností a pomalým rytmem řídícím se rytmem dechovým. Lymfatické cévy se skrývají pouze kousek pod povrchem těla a tlak masáže tomu musí být uzpůsoben. Nejen tedy, že účinek lymfatické masáže může byt velmi ozdravný, při masáži budete moci maximálně relaxovat, odpočinete si a získáte novou energii.
Jaký účinek má lymfatická masáž?
- odvádí odpadní látky z našeho těla
- zrychluje metabolismus a vylučování
- zvyšuje přirozenou imunitu těla
- působí proti únavě
- zmírňuje otoky
- zlepšuje pocit těžkých nohou
- zlepšuje stav pokožky
- odstraňuje otoky pod očima
Kdy přijít na masáž?
- Samozřejmě pokud ať už jakkoli pociťujete špatně fungující lymfatický systém
- Lymfatická masáž je také výbornou a snadnou cestou prevence proti virovým i bakteriálním onemocněním a celkového posílení imunity
Kontraindikace lymfatických masáží:
- křečové žíly
- záněty žil, trombóza
- poruchy štítné žlázy
- zelený zákal
- vředová onemocněních
- onkologická onemocnění
- těhotenství do 3. měsíce
Lymfatická masáž a celulitida?
Pomeranče milujeme, ale co se pomerančové kůže týká, zde už jsme vybíravější. Ano, nikdo nechceme ty plastické vyvýšeniny.
Zázraky se dějí, ale to, co s námi věrně žije už několik let, nevyhladí jedna masáž. Navíc jsou to naše nohy a mějme je rády takové, jaké jsou. Odteď. Ale pokud jste se rozhodly dopřát Vašim nožkám svěžejší a poněkud uhlazenější vzhled, série masáží může být vedle změny stravy a přidání pohybu základním pilířem pro očividný efekt.
Příčin vzniku celulitidy je více – od špatné skladby jídelníčku, nedostatku tekutin a pohybu, nadváhy po dědičnost, hormonální nerovnováhu a špatně fungující lymfatický systém. Jelikož fyziologicky dokážeme popsat, co vlastně ona pomerančová kůže je (usazeniny odpadních látek našeho těla pěkně zabalené v tukových buňkách a obklopené vodou), víme, jak tělu pomoci její projevy odstraňovat. Při anticelulitidní masáži díky speciálně prováděným hmatům můžeme problematická místa narušit, rozbít tzv. fibrotickou tkáň v podkoží a nashromážděné odpadní látky z tukového pohodlí vyhnat. Masáží tedy stimulujeme podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšíme odtok nežádoucích látek. Masáž je ideální kombinovat s lymfatickou masáží, jelikož povzbuzením toku lymfy ještě více podpoříme odvod metabolitů a toxinů z podkoží.
Pokud mají být masáže účinné a mít trvalejší efekt s úbytkem centimetrů v obvodu stehen, je důležité, kromě zapojení doplňkových opatření jako je úprava stravy, zvýšení příjmu tekutin a pohyb, absolvovat intenzivní kúru 8 až 10 masáží za sebou. (minimálně 60 minutových).